Spis treści
Rusztowanie jezdne to konstrukcja, która pozwala na sprawne rozkładanie, składanie, a co ważniejsze również przemieszczanie narzędzia z jednego miejsca na drugie. Wspomniana kwestia ma znaczny wpływ na przyspieszenie i usprawnienie wielu prac, które realizowane są na różnych wysokościach. Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem zyskują one na coraz większej popularności. W przypadku podejmowania decyzji o wyborze odpowiedniego modelu rusztowania, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rodzaj wykonywanych przez nas prac. W ten sposób będziemy mieli gwarancję tego, że realizowane przez nas zlecenia zostaną wykonane w sposób skuteczny, a co ważniejsze także bezpieczny.
Rusztowania jezdne – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Opisywany rodzaj rusztowania z powodzeniem można zaliczyć do jednych z najszybszych i najwygodniejszych konstrukcji, które pozwalają na sprawne przeprowadzanie różnych prac remontowo-budowlanych na wysokościach. Warto jednak pamiętać, aby przy jego wyborze w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na zakres wysokości, na której będą prowadzone prace. Prezentowane narzędzie zapewnia bezpieczeństwo i funkcjonalność użytkowania, dzięki czemu doskonale sprawdza się również w przypadku i tych wyjątkowo rozbudowanych prac. Ze względu na mnogość dostępnych na rynku modeli, mamy do czynienia z różną wysokością roboczą, która może osiągać od 7 do 18 metrów. Bardzo ważną kwestią, na którą z pewnością należy zwrócić uwagę w przedmiotowym zakresie, jest możliwość regulacji wysokości pomostu. W większości modeli rusztowań oferowanych przez firmę Instant, taka możliwość została zapewniona. Innym bardzo ważnym czynnikiem, który odgrywa istotną kwestię w doborze omawianej konstrukcji, jest rodzaj materiału, z którego wykonano samo rusztowanie, jak również rodzaj tworzywa wykorzystany do produkcji kółek, które zapobiegnie ślizganiu się koła i rysowaniu nim po podłożu oraz same hamulce koła. Warto jest również zadbać o to, aby rusztowania jezdne były wyposażone w specjalne stopki antypoślizgowe w przypadku rozkładania go na pochyłym podłożu np: dachu, zjazdach do garażu. Z kolei przy wyższych konstrukcjach należałoby zatroszczyć się o dodatek w podpory boczne.
Zalety rusztowań jezdnych
Główną zaletą prezentowanej konstrukcji jest możliwość szybkiej zmiany jego położenia. Cały proces odbywa się bez konieczności demontażu rusztowania, co pozwala na usprawnienie i zoptymalizowanie pracy na budowie i nie tylko. W ten sposób jesteśmy w stanie całą konstrukcją przejechać np. na kolejną ścianę budynku. Dodatkowo, dzięki temu, że rusztowanie jezdne wykonywane jest z lekkiego materiału, czyli aluminium, zmiana jego położenia nie stwarza nam większych problemów. Powstały one z myślą o zwiększeniu wygody i komfortu ich użytkowania, stąd też w przypadku większości modeli do montażu nie są potrzebne żadne narzędzia. Związane jest to z systemem łączeń, który opiera się na zatrzaskach i zaciskach. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonych, wysokogatunkowych materiałów i komponentów, rusztowanie jezdne wyróżnia się doskonałą wytrzymałością połączoną z odpornością na działanie wielu szkodliwych czynników. Dzięki czemu z omawianych konstrukcji będziemy mogli korzystać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Z kolei szerokie zastosowanie tego rodzaju rusztowań, pozwala na zachowanie płynności wszelkich, wykonywanych prac.