Śledź nas:
Change your language:

Zalety aluminiowych rusztowań mobilnych

Prace na wysokości, wymagają użycia odpowiedniego sprzętu. Szczególne zapotrzebowanie na różnego rodzaju zwyżki i rusztowania występuje w branży budowlanej. Konieczność użycia odpowiedniego sprzętu, występuje zarówno w branży wykończeniowej, jak i przy wznoszeniu budynków. Od ich konstrukcji, wymaga się przede wszystkim solidności i bezpieczeństwa.

Rodzaje rusztowań.

Najpopularniejsze na polskich budowach, są ciągle rusztowania warszawskie oraz rurowo-złączkowe i choinkowe. To takie konstrukcje widzimy najczęściej, podczas wykonywanych elewacji budynku. Wykonywane są ze stali, co może być pewnym utrudnieniem i niedogodnością - przenoszenie ich z miejsca na miejsce i ponowne składanie, zabiera sporo czasu i energii. Ciekawym rozwiązaniem i alternatywą dla nich mogą być rusztowania na kółkach. Zakres ich zastosowania jest równie szeroki, a ponadto mają one wiele zalet.

Zalety i zastosowanie rusztowań jezdnych.

Zakres zastosowań, w których sprawdzą się rusztowania mobilne, jest bardzo szeroki. Są to wszelkiego rodzaju prace murarskie, malarskie, związane z wykonywaniem elewacji, budowy, remonty i prace spawalnicze. Najwięcej zalet wykazują one podczas krótkich prac remontowych, gdzie rozkładanie stacjonarnego rusztowania zajęłoby zbyt wiele czasu w stosunku do zakresu inwestycji.

Niska waga i mobilność

Rusztowania takie, są wykonane najczęściej z aluminium - obniża to wagę zestawu i pozwala na jeszcze większą mobilność. Może ono być przemieszczane w stanie złożonym - raz zmontowane, może zmieniać miejsce pracy dowolną ilość razy, bez ponownego montażu.

Łatwy montaż

Montaż zestawu jest bardzo intuicyjny i szybki oraz nie wymaga żadnych narzędzi. Dzięki powtarzalności modułów trudności nie sprawi montaż nawet kilkunastometrowego egzemplarza.

Duży zakres rozmiarów

Istnieje możliwość zakupu lub wynajęcia zarówno wersji metrowej - np. do prac malarskich w domu jednorodzinnym, jak i szesnastometrowej - przydatnej w bardzo zaawansowanych projektach.

Solidna konstrukcja

Rusztowanie przejezdne, na każdym z poziomów, jest w stanie wytrzymać kilkaset kilogramów obciążenia. W przypadku wyższych konstrukcji, możliwa jest instalacja dodatkowych wzmocnień, jeszcze bardziej poprawiających wytrzymałość zestawu.

Odporność na korozję

Powietrze i woda znacznie łaskawiej obchodzą się z konstrukcjami aluminiowymi, niż z tymi stalowymi. Rusztowanie aluminiowe, nie wymaga zabiegów konserwacyjnych do utrzymania go w dobrym stanie - w przeciwieństwie do stalowych odpowiedników.

Wymogi prawne dotyczące rusztowań

Należy pamiętać, że w myśl przepisów, do montażu i demontażu rusztowań trzeba posiadać odpowiednie uprawnienia. Dotyczy to wszystkich rusztowań, bez względu na rodzaj konstrukcji oraz jego wysokość. W celu uzyskania uprawnień, należy zapisać się na specjalny kurs, po czym zdać egzamin. Do zapisania się na kurs, potrzebna jest pełnoletniość kandydata, zaświadczenia lekarskie, dopuszczające do pracy na wysokości oraz wykształcenie podstawowe. Po zdaniu teoretycznej i praktycznej części egzaminu, otrzymujemy uprawnienia montera rusztowań dożywotnio.